Motošosejas treniņi iesācējiem.

Daudzi ikdienā pārvietojas ar motociklu un nevēlas apmeklēt braukšanas prasmes uzlabošanas treniņus kādā no slēgta tipa trasēm, kā iemesls tam:

   » ko tad es ar savu ER-5 vai GS-500 trasē darīšu, tur tāāādi superbaiki !

   » esmu baigais ass, jo māku pacelt ratā !

   » gribu, bet nevaru saņemties !

   » visu māku, jo uz Jūrmalenes pulkstenī ir pāri par divīti !

   » bez litra tur nav ko darīt !

   » jo vairāk kubu, jo ātrāk braucu !

   » man ir kauns...


Visi augstāk minētie uzskati ir nepareizi ! Paskaidrojumi "Kāpēc?" aizņemtu vairākas lapas, tāpēc šeit tie netiks aprakstīti, bet, lai interesenti saņemtu atbildes uz saviem "Kāpēc?" motošosejas klubs "MOTOAPLIS" aicina apmeklēt organizētus motošosejas treniņus Biķernieku moto trasē, kuru apmeklējumi var noderēt braucot pa ielu, kā arī palīdzēs ekstremālās situācijās.

Šeit būs apkopota īsa informācija, kas ir nepieciešams, vai tieši pretēji aizliegts, un ar ko būtu jāsāk, lai uzlabotu savu braukšanas prasmi slēgta tipa trasēs, vai arī sāktu nodarboties ar motošosejas sportu un piedalītos sacīkstēs.


Pirmais motošosejas treniņš.

Ja uz motošosejas treniņu esi ieradies pirmo reizi ar vai bez priekšzināšanām, pirms reģistrējies treniņam, reģistratūrā pasaki, ka esi pirmo reizi. Tev tiks atrasts instruktors, kurš pārbaudīs tava motocikla tehnisko stāvokli, tavu ekipējumu un novadīs nelielu individuālu instruktāžu, kā vadīt motociklu, kā rīkoties trasē vienā vai otrā gadījumā un pie kā griezties ja rodas jautājumi. Pirmie treniņi vienmēr notiek kartodromā, kur ātrumi ir daudz mazāki un trase pārredzamāka. Treniņa laikā tev tiks pievērsta īpaša uzmanība.

Treniņi parasti notiek labvēlīgos laika apstākļos, kad asfalta segums ir sauss, bet ir arī izņēmumi. Tāpēc treniņa dienā īpašu uzmanību pievērst sadaļai "sarunas" un treniņu kalendārs, kur informāciju sniedz treniņa organizators.


Ielas braucējiem tiek organizēti četru veidu motošosejas treniņi:

Individuālie treniņi ielas braucējiem.

Treniņu procesā piedalās treneris, kurš palīdzēs apgūt braukšanas teoriju, kā arī nepieciešamības gadījumā pārbaudīs motocikla tehnisko stāvokli un vajadzības gadījumā sniegs padomus. Pirms katra treniņa - neliela instruktāža, padomi un treniņa gaita, pēc treniņa pārrunas un atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Ja treniņa laikā treneris pamana nopietnas braukšanas kļūdas, braucējs tiek apstādināts un tiek izskaidrotas kļūdas. Treniņi pārsvarā notiek otrdienās un ceturtdienās paralēli divās trasēs - kartodromā un lielajā moto trasē. Individuāli uz lielās moto trases tiek pielaisti braucēji tikai ar iepriekš apgūtām braukšanas iemaņām kartodromā. Treniņi tiek nodrošināti ar medicīnas speciālista klātbūtni. Treniņa maksā kartodromā 10 €/st., lielā moto trase 18 € /st. Vēlamais ierašanās laiks trasē – 15 minūtes pirms treniņa sākuma. Šeit apskatāms pilns treniņu kalendārs un laiki.

Treniņi ielas braucējiem instruktoru pavadībā pa lielo moto trasi.

Šie treniņi notiek lielajā moto trasē, kur braucēji tiek dalīti grupās, aptuveni, 6 braucēji. Katrai grupai ir savs instruktors. Instruktors treniņā ņem dalību ar savu motociklu. Treniņš sastāv no trīs braucieniem, katrs brauciens par 20 minūtēm. Brauciena laikā instruktors rāda kā vajag braukt un novēro Jūsu braukšanu. Starplaikos starp braucieniem notiek pārrunas ar braucējiem, kur tiek izskaidrotas kļūdas un tiek atbildēts uz jautājumiem. Treniņi tiek nodrošināti ar medicīnas speciālista klātbūtni. Šādi treniņi aptuveni tiek organizēti vienu reizi mēnesī. Par treniņu norisi sekot www.motoaplis.lv lapā.

Motošosejas treniņi ielas braucējiem instruktoru pavadībā Motošosejas treniņi ielas braucējiem instruktoru pavadībā

"Track day" - treniņi motošosejas braucējiem Biķernieku trasē visas dienas garumā.

Kā tas darbojas?

"Track day" treniņu dalībnieki parasti tiek sadalīti trīs grupās, atbilstoši braucēju līmeņiem, piemēram, Iesācējs / Pieredzējis braucējs / Sportists. Katra braucēju grupa piedalās 20 minūšu braucienā pa trasi, ar starplaiku 40 minūtes. "Track day" treniņu laikā nav ātruma ierobežojuma. Treniņi notiek Biķernieku trasē, kur braucējs var labāk izjust savas un motocikla spējas, neapdraudot apkārtējos.

Piedaloties "Track day" treniņos, tiek uzlabotas braucēja iemaņas un prasme savaldīt motociklu ekstrēmos gadījumos. "Track day" trenini ir vērtīgs pamats, pareizai un drošai braukšanai ar motociklu. Treniņi vienas dienas garumā ir salīdzināmi ar viena mēneša braukšanu pa pilsētas ielām. Treniņi notiek draudzīgā gaisotnē un atceraties, tās nav sacensības, cienat citus treniņu dalībniekus atrodoties trasē. Treniņi tiek nodrošināti ar medicīnas speciālista klātbūtni. Par treniņu norisi sekot www.motoaplis.lv lapā.

Privātie treniņi.

Vairāk informācija zvanot pa tālruni +371-29323030 (Dainis).


Tehniskās prasības motociklam.

   » Derīgs jebkurš ielas vai šosejas motocikls.

   » Tehniski labs stāvoklis.

   » Motocikli ar nodilušām, vecām vai bojātām riepām uz trases netiek pielaisti.

   » Jūsu un citu braucēju drošības nolūkā lukturi aizlīmēti ar līmlenti, atpakaļskata spoguļiem jābūt noņemtiem, nolocītiem vai aizlīmētiem ar līmlenti. Līmlenta pieejama trasē.


Ekipējums.

Uz trases netiek pielaisti braucēji bez minimālā moto ekipējuma, kurš sastāv no:

   » Ādas kombinezons ar aizsargbruņām (kartodromā pieļaujams arī tekstila motoapģērbs ar aizsargbruņām).

   » Moto zābakiem ar nosegtu potītes vietu.

   » Ķiveres ar slēgtu zoda daļu un aizsargstiklu.

   » Moto cimdiem ar aizsargbruņām.

   » Muguras bruņa ļoti vēlama.


Kontakti.

motoaplis@motoaplis.lv

+371-29323030 (Dainis)