Motošosejas sacensības iesācējiem "Motoaplis Kauss".

Motošosejas sacensības ielas braucējiem - "MOTOAPLIS KAUSS".

Ielas braucējiem un jaunajiem motosportistiem ir lieliska iespēja pamēroties ar treniņos apgūtajām braukšanas iemaņām sacensībās – "MOTOAPLIS KAUSS" vai Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) motošosejas C klasē.


"Motoaplis Kauss".

Motoaplis kausa sacensības ir radītas tieši ielas braucējiem, kuri apmeklē "MOTOAPLIS" kluba rīkotos motošosejas treniņus Biķerniekos. Sacensības notiek lielajā moto trasē, kur viena apļa garums ir 3,5 km. "MOTOAPLIS KAUSS" izcīņa notik Biķernieku moto trasē kopā ar LaMSF klasēm. "MOTOAPLIS KAUSS" dalībniekiem ir atsevišķs brauciens, izņēmuma kārtā var tikt apvienots ar LaMSF C klases braucienu. Katra sacensību posma pirmās trīs vietas tiek apbalvotas. Kopvērtējuma uzvarētāji tiks apbalvoti sezonas beigu apbalvošanas ceremonijā kopā ar LaMSF apbalvošanu.

Sacensībās varēs piedalīties tikai braucēji ar kluba "MOTOAPLIS" izsniegtām licencēm, kuru gada demokrātiskā maksa ir 15 €. Dalības maksa sacensībās nav iekļauta licences cenā. Lai iegūtu "MOTOAPLIS" kluba licenci ir jāaizpilda licences pieteikuma anketa, kura jānogādā treniņu organizatoram Biķerniekos. Jāuzrāda arī nelaimes gadījumu apdrošināšana ar ierakstu – motosports.

Dalības maksa katrā posmā var mainīties, vidēji tā ir 50 €.

Obligātais ekipējums – ādas kombinezons ar aizsargbruņām, muguras sargs, moto cimdi ar aizsargbruņām, moto zābaki ar nosegtu potītes vietu, ķivere ar slēgtu zoda daļu un aizsargstiklu.

Sacensību dienā visām klasēm ir motocikla tehniskā kontrole, iesildīšanās brauciens, kvalifikācijas brauciens un sacīkstes brauciens. Sacīkstes garums no 6 līdz 10 apļi (21-35 km).

Pirms iesildīšanās brauciena tiek pārbaudīts motocikla tehniskais stāvoklis. Lai sacensību dienā Jums nevajadzētu nodarboties ar tehnisko trūkumu novēršanu lūgums kādā no treniņiem griezties pie treniņu organizatora, lai pārbauda motocikla tehnisko stāvokli un lai norāda uz trūkumiem.


   » Pieteikuma anketa "Motoaplis Kauss" licences saņemšanai.

   » "Motoaplis Kauss" dalībnieki.

   » Sacīkšu karogi.


"Motoaplis Kauss" tehniskie noteikumi:

   » Jāatbilst CSDD prasībām, kas attiecas uz drošību.

   » Atļauts demontēt sacīkšu laikā nevajadzīgu aprīkojumu (lukturus, spoguļus, sānu atbalstu, valsts numura zīmi).

   » Nenoņemtam sānu atbalstam jābūt papildus nostiprinātam, esošajiem lukturiem un atpakaļskata spoguļiem aizlīmētiem.

   » Eļļas filtram un visām eļļas noslēgskrūvēm jābūt papildus nostiprinātām pret atskrūvēšanos.

   » Dzesēšanas sistēmā jālieto ūdens vai organiskais dzesēšanas šķidrums (piemēram, sarkanais MOTUL - Motocool Factory Line).

   » Bez motocikla kubatūras ierobežojumiem.

   » Nav ierobežojuma riepu izvēlē.

   » Uz motocikla, priekšpusē un aizmugurē jābūt uzlīmētam starta numuram (cipara minimālais izmērs ir 120mm (augstums) x 80mm (platums) priekšpusē, un 120mm x 60mm aizmugurē, cipara biezums vai resnums 25mm).


Motošosejas sacensības iesācējiem "Motoaplis Kauss" Motošosejas sacensības iesācējiem "Motoaplis Kauss"